روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی مرکزی - دیدارمدیرکل استان با فرماندار ساوه

            مدیرکل تامین اجتماعی استان مرکزی در دیدار با فرماندار شهرستان ساوه با بیان اینکه در حال حاضر قریب به 800 هزارنفر درسطح استان تحت پوشش این سازمان قراردارند گفت : در شهرستان ساوه لغایت آبانماه امسال50 هزارو 461 نفر بیمه شده اصلی و6 هزارو 38 نفر مستمری بگیر تامین اجتماعی وجود دارد که با احتساب افراد تبعی آنان جمعیتی بالغ بر 166  هزار326 نفرکه 72 درصد جمعیت این شهرستان است را تشکیل می دهند.

            کیومرث طهماسبی با اشاره به اینکه فعالیت سازمان تامین اجتماعی در حوزه بیمه ای  شامل تعهدات بلندمدت وکوتاه مدت می باشد افزود: از ابتدای اجرای قانون مشاغل سخت وزیان آور تا کنون یک هزار 335 نفر و از طریق قانون نوسازی صنایع تعداد یک هزار و 175 نفر در شهرستان ساوه بازنشسته شده اند.

            ایشان با توجه به روانسازی امور در این سازمان گفت: سازمان تامین اجتماعی در سالهای اخیر به سمتی حرکت کرده است که افراد به سادگی وبدون موانع دست و پاگیر بتوانند به جمع بیمه پردازان تامین اجتماعی پیوسته واز مزایای این سازمان بهره مندگردند.

            طهماسبی تصریح کرد:ارائه خدمات مطلوب وبهینه از جمله اهداف مهم این سازمان است که دراین راستا گامهای مؤثری نیز برداسته شده است که ازجمله می توان به استفاده از نرم افزار وسخت افزارهای رایانه ای به روز جهت ارائه خدمات ، تعویض وتمدید دفترچه درمان در تمام نقاط کشور، پرداخت حقوق مستمری بگیران از چند بانک عامل را نام برد.

            وی در خصوص این خدمات افزود : همواره یکی از مشکلات مستمری بگیران ودغدغه مدیران این سازمان  ایجاد صف های طویل در هنگام دریافت حقوق آنان بود که هم اکنون با عقد تفاهم نامه با بانک های ملی ،سپه وتجارت ، مستمری بگیران ارجمند می توانند حقوق ومزایای خود را علاوه بر بانک رفاه کارگران از طریق بانک های مذکور در

نزدیکترین شعبه محل سکونت خود دریافت نمایند.

            وی تاکید کرد: در حال حاضر هریک از بیمه شدگان ومستمری بگیران این سازمان در هرنقطه ای از کشور با مراجعه به نزدیکترین شعبه  تامین اجتماعی شهر مربوطه می توانند نسبت به تمدید ویا تعویض دفترچه بیمه خود اقدام نموده ونیازی به مراجعه به شهر خود را جهت این امر ندارند.

            کیومرث طهماسبی ضمن پراهمیت شمردن صندوقهای بیمه ای تصریح کرد: ما معتقدیم  اگر فرهنگ بیمه ای در جامعه حاکم شود و هر فردی تحت پوشش یک صندوق بیمه ای قرارگیرد در آینده ای نه چندان دور ،  با حمایت صندوقهای بیمه گر فقر از جامعه رخت برخواهدبست و پائین ترین اقشار جامعه نیز  با کرامت زندگی خواهند کرد.

            فرماندارشهرستان ساوه با بیان اینکه رفاه عمومی جامعه منوط به تامین اجتماعی است گفت : قبلا تامین اجتماعی فقط در حوزه درمانی وبازنشستگی محدود می شد که خوشبختانه امروز این سازمان خدمات متعددی را به مخاطبین ارائه می کند.

            گلستانی فرد افزود: در شهرستان ساوه حدود 50 هزار کارگر رسمی وغیر رسمی به اتفاق خانواده خود که حجم جمعیتی زیادی را تشکیل می دهند در مشاغل مختلف به کار اشتغال دارند.

            وی تاکیدکرد: اقشاری که با سازمان تامین اجتماعی در ارتباط هستند اغلب اقشار متوسطی بوده ونیازمند خدمات تامین اجتماعی می باشند.

            ایشان خاطر نشان کردند: علیرغم رضایت خوب  مخاطبین از این سازمان ولیکن باید در راه رضایتمندی آنان همواره تلاش بیشتری نمود.

   گلستانی فرد درپایان ازخدمات وزحمات پرسنل شعبه تامین اجتماعی وواحد درمان بالاخص بیمارستان شهید چمران ساوه تقدیر نمود.

+ نوشته شده توسط روابط عمومی در ۸۸/۱۰/۰۸ و ساعت 12:44 |